Хотел Lion 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Lion
   
Тип на сместување
Полупансион
29.12.2018 - 04.01.2019
HB
05.01.2019 - 11.01.2019
HB
15.12.2018 - 28.12.2018
12.01.2019 - 18.01.2019
26.01.2019 - 22.02.2019 
HB
01.12.2018 - 14.12.2018
19.01.2019 - 25.01.2019
23.02.2019 - 31.03.2019
HB
По лице во двокреветна соба 73,50 еур 52,50 еур 43,00 еур 41,00 еур
Еднокреветна соба 144,00 еур 79,50 еур 63,50 еур 58,50 еур
По лице во Family room 86,50 еур 73,50 еур 53,50 еур 46,50 еур
Апартман за 4 лица                         293,50 еур 212,50 еур 178,50 еур 167,00 еур
Возрасно лице на дополнително легло 53,00 еур 40,00 еур 33,00 еур 29,50 еур
www.lionbansko.com

Цената е дадена по лице за ноќевање со полупансион (појадок и вечера) 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера – вклучени пијалоци во текот на вечерата: вино,пиво,вода и сок.
- Бесплатно користење на базен, фитнес, ски гардероба, превоз до првата станица за скијачките терени

Минимум престој од 5 ноќевања за сите периоди
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба - 1 лице
- Двокреветна соба - 2+1 лице
- Family room 2+2 лице
- Аппартман 4+1 лице
Попусти и доплати:
- Деца до 3,99 год – БЕСПЛАТНО!
- Деца 4 - 11,99 год на дополнителен кревет - 50% од цената за дополнителен кревет
- Деца 4 - 11,99 год на регуларен кревет - 25% од цената за е регуларно легло
- Доплата за туристичка такса 1 еур по лице на ден.
- Користење на сауна, парна бања, џакузи, масажи – се плаќа во хотелот во моментот на користење на истите услуги.

Новогодишна вечера (Задолжителна) - 80 еур за возрасн, 40 еур за деца (4 - 11,99 години)
Божиќна вечера (Незадолжителна) - 46 еур за возрасен, 23 еур за деца (4 - 11,99 години)
20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.09.2018!
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.10.2018!

Попустот за рана резервација не важи за доплатите!

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 14=12 за датуми на пристигнување на 02.03.2019 се до крајот на сезоната.

Акцијата се комбинира со попустот за рана уплата!

 

Галерија

Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko Хотел Lion Bansko