Хотел St. Ivan Rilski Spa & Apartments 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел St. Ivan Rilski Spa & Apartments
   
Тип на сместување  27.12.2018 - 02.01.2019 03.01.2019 - 13.01.2019
25.01.2019 - 24.02.2019
01.12.2018 - 26.12.2018
14.01.2019 - 24.01.2019
25.02.2019 - 31.03.2019
BB HB BB HB BB HB
Еднокреветна соба € 99,00 € 110,50 € 68,00 € 79,50 € 62,00 € 73,50
По лице во двокреветна соба € 72,50 € 84,00 € 42,00 € 53,50 € 35,00 € 46,50
Двокреветна соба за едно лице € 123,00 € 136,00 € 80,50 € 92,00 € 68,00 € 79,50
Студио за 2 лица                          во анекс зграда € 147,50 € 170,50 € 84,00 € 107,00 € 70,00 € 93,00
Фамилијарен апартман за 2 лица во анекс зграда                   € 161,00 € 184,00 € 100,00 € 123,00 € 84,00 € 107,00
Дете од 6 - 11,99 на редовно легло во стандардна соба € 50,50 € 56,50 € 33,00 € 38,50 € 28,50 € 34,00
Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба       € 51,50 € 61,00 € 28,00 € 37,50 € 26,00 € 34,00
Возрасен на дополнително легло во Студио / апартман € 19,00 € 30,50 € 19,00 € 30,50 € 19,00 € 30,50
www.saintivanrilski.com

Минимален престој 4 ноќевања - Период 27.12.2018 - 02.01.2019 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок или на полупансион
- Бесплатно користење на сауна, парна бања, базен, фитнес, ice room, превоз до жичарата
Капацитет на сместување:
- 1/1 - едно лице
- 1/2 - 2+1 лица
- Студио 2+1 лица
- Фам. апартман- 2+2 лица
Попусти:
- Дете до 5,99 со двајца возрасни - Бесплатно
- Дете до 5,99 со еден возрасен во - по цена на 1/1 соба
- Дете 6-11,99 на екстра кревет во 1/2 соба со 2 возрасни - на BB плаќа 9 еур, на HB плаќа - 14 еур
Доплати:
- Новогодишна вечера во главниот ресторан (задолжително) - 94 еур за возрасен и 47 еур за деца 6-11,99 год
- Новогодишна вечера во меана (задолжително) – 108 еур за возрасни и 54 еур за деца 6-11,99 год.
- Божиќна вечера (не задолжителна) - 35 еур за возрасен и 18 еур за деца 6-11,99 год
- Доплата за туристичка такса 1 еур по лице по ден
АКЦИЈА
7=6; 10=9; 14=12 за датуми на пристигнување на 01.12.2018 - 26.12.2018 и 03.01.2019 – 25.02.2019 - 31.03.2019

20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 05.11.2018 – не е валидно за период 27.12.2018 - 13.01.2019

15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 05.11.2018 - важи за период 27.12.2018 - 13.01.2019

10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 16.11.2018 - важи за период 27.12.2018 - 13.01.2019

- Попустот за рана уплата е валиден само со уплата за минимум 6 ноќи!!!
- На веќе направени резервации со рана уплата не е можно менување на имиња и период на престој
- Акцијата може да се комбинира со попустите за рана уплата само за периодот 01.12.2018 – 26.12.2018 / 14.01.2019 – 24.01.2019 / 25.02.2019 – 31.03.2019
- Попустот за рана уплата не е валиден за доплатите

 

Галерија

Хотел St. Ivan Rilski Spa & Apartments Хотел St. Ivan Rilski Spa & Apartments Хотел St. Ivan Rilski Spa & Apartments Хотел St. Ivan Rilski Spa & Apartments Хотел St. Ivan Rilski Spa & Apartments Хотел St. Ivan Rilski Spa & Apartments Хотел St. Ivan Rilski Spa & Apartments Хотел St. Ivan Rilski Spa & Apartments