Hotel Iglika Palace 4*
Боровец - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Iglika Palace
   
Тип на сместување 19.12.2018 - 25.12.2018  26.12.2018 - 01.01.2019  02.01.2019 - 25.01.2019  26.01.2019 - 15.02.2019  16.02.2019 - 04.03.2019  05.03.2019 - 09.04.2019 
HB HB HB HB HB HB
По лице во двокреветна стандард соба 33,00 € 49,50 € 39,50 € 33,00 € 40,50 € 33,00 €
Еднокреветна стандард соба 49,50 € 91,00 € 58,50 € 49,50 € 58,50 € 49,50 €
По лице во студио * 32,00 € 49,50 € 38,50 € 31,50 € 39,00 € 31,50 €
По лице во двокреветна economy соба 20,00 € 44,00 € 33,00 € 20,50 € 33,00 € 27,00 €
Еднокреветна economy соба 32,50 € 80,50 € 49,50 € 32,50 € 49,50 € 41,50 €
www.hoteliglikapalace.com

* ЗА МИНИМУМ ТРОЈЦА ВОЗРАСНИ СО ПОЛНА УПЛАТА

Цената е по лице на ден на база ноќевање со појадок и вечера 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање на база појадок и вечера
 • Помеѓу 16:00 и 17:00 часот се служат мали колачиња, кафе и чај
 • Употреба на внатрешен базен
 • Бесплатно Wi-Fi во лобито на хотелот
 • Надворешен паркинг

Минимум прeстој од 7 ноќевања во период од 26.12.2018 - 01.01.2019!

Капацитет на сместување:

 • Еднокреветна соба - 1 лице
 • Двокреветна соба - 2+1 лице
 • Двокреветна Economy соба - 2 лица
 • Студио - 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

Попусти и доплати:

 • Деца до 1,99 год - Бесплатно
 • Прво дете од 2-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни - Бесплатно
 • Второ дете 2-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни - 50%  попуст
 • Дете од 2-11,99 год. на стандардно легло - 25% попуст, попустот важи во период од 19.12.2018 - 25.12.2018 и 02.01.2019 - 09.04.2019
 • Дете од 2-11,99 год. на стандардно легло - плаќа како за возрасен во период од 26.12.2018 - 01.01.2019
 • Трет возрасен на дополнителено легло - 25% попуст
 • Доплата за тур.такса 1 еур по лице по ден

 

Новогодишна вечера (Задолжителна) - 60 евра за возрасен и 30 евра за деца (2-11,99 год)
Божиќна вечера на 25.12.2018 (Незадолжителна) - 45 евра за возрасен и 23 евра за деца (2-11,99 год)15% - ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.09.2018
10% - ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2018

ПОПУСТИТЕ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ НЕ ВАЖАТ ЗА ПЕРИОД ОД 26.12.2018 - 01.01.2019

 

Галерија

Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace Hotel Iglika Palace