SPA-Hotel Hot Springs 4*, village Banya
Банско - Бугарија
Зима 2018/2019
SPA-Hotel Hot Springs
   
Hot Springs Medical & Spa Hotel 4*+
цени по лице на база полупансион
ПЕРИОД ДЕНОВИ ДВОКРЕВЕТНА КОМФОРТ СОБА ДВОКРЕВЕТНА EXECUTIVE СОБА ALPINE СТУДИО JUNIOR SUITE
(2+0) (2+1) (2+2) (2+2)

16 СЕПТЕМВРИ  – 29 НОЕМВРИ
2018

Петок & Сабота 62 € 66 € 69 € 80 €
Недела – Четврток 51 € 54 € 60 € 70 €
30   НОЕМВРИ  – 20  ДЕКЕМВРИ
2018
Петок & Сабота 70 € 75 € 83 € 96 €
Недела – Четврток 59 € 62 € 70 € 85 €
6 ЈАНУАРИ  – 23 МАРТ
2019
Петок & Сабота 73 € 77 € 84 € 98 €
Недела – Четврток 61 € 63 € 73 € 87 €
24 МАРТ – 30 МАЈ
2019
Петок & Сабота 62 € 66 € 74 € 85 €
Недела – Четврток 51 € 54 € 62 € 74 €
31 МАЈ – 27 ЈУНИ
2019
Петок & Сабота 66 € 71 € 78 € 92 €
Недела – Четврток 55 € 59 € 67 € 80 €

28 ЈУНИ – 7 СЕПТЕМВРИ
2019

Петок & Сабота 73 € 77 € 84 € 98 €
Недела – Четврток 61 € 63 € 73 € 87 €
8 СЕПТЕМВРИ - 28 НОЕМВРИ
2019
Петок & Сабота 62 € 66 € 74 € 85 €
Недела – Четврток 51 € 54 € 62 € 74 €
29 НОЕМВРИ -19 ДЕКЕМВРИ
2019
Петок & Сабота 73 € 77 € 84 € 98 €
Недела – Четврток 61 € 63 € 73 € 87 €
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА  -20% попуст од цената за двокреветна соба 


* Минимум престој за викенди – 2 ноќевања
* Цените вклучуваат ноќевање на база полупансион (шведска маса), користење на СПА центарот, фитнес, паркинг, Wi-Fi 
СПА центарот вклучува:
- Внатрешен и надворешен базен
- Турски Hammam
- Парна бања
- Солена соба
- Био сауна 65 C֠̊
- Игло и Ледена фонтана
- Финска сауна – 80 C и 90 C֠̊
Попусти и доплати:
- Дете 0-5.99 г. на редовно легло БЕСПЛАТНО
- Дете 0-5.99 г. на дополнително легло БЕСПЛАТНО
- Дете 6 - 11.99 г. на редовно легло -25% од цената по лице за двокреветна соба
- Дете 6 - 11.99 г. на прво дополнително легло 30 €
- Дете 6 - 11.99 г. на второ дополнително легло 20 €
- Возрасен / Child 12+ г. на прво дополнително легло 39 €
- Возрасен /Дете 12+ г. на второ дополнително легло 30 €
- Туристичка такса 1 € од ден по лице
Специјални пакети:
*за престој од 5 или повеќе ноќи – 15 % попуст на цената за целиот престој (се применува и за дополнителните легла)
*за престој од 3 или 4 ноќи – 10 % попуст на цената за целиот престој (се применува и за дополнителните легла)

 

Галерија

Hotel Hot Springs Hotel Hot Springs Hotel Hot Springs Hotel Hot Springs Hotel Hot Springs Hotel Hot Springs Hotel Hot Springs Hotel Hot Springs