Хотел Grand Royale 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел Grand Royale
   
Тип на сместување 27.12.2018 - 04.01.2019 05.01.2019 - 11.01.2019  01.12.2018 - 26.12.2018 12.01.2019 - 10.03.2019  11.03.2019 - 10.04.2019 
 HB BB BB BB
Студио за 2 лица 115,00 € 70,50 € 56,50 € 49,50 €
Апартман со 1 спална за 2 лица 120,00 € 76,00 € 63,50 € 54,50 €
Апартман со 2 спални за 4 лица 224,50 € 138,00 € 106,00 € 94,50 €
Доплата за HB / 9,50 € 9,50 € 9,50 €


 
Во цената е вклучено:
-1 ноќевање со појадок,освен за периодот 27.12.2018-04.01.2019 каде што ноќевањето е на HB( ноќевање со појадок и вечера)
-користење на затворен базен, парна бања, фитнес, арома сауна, сауна, релакс зона,фитнес
-клуб за деца, WI-FI
-паркинг (по достапност)
-ски гардероба
-бесплатен превоз до почетокот на гондолата,со закажување во хотелот

Минимум престој 4 ноќевања во периодот 27.12.2018 до 04.01.2019.
Капацитет на сместување:
-Студио 2 + 1 лице
-апартман со 1 спална 2 + 1 лице
-апартман со 2 спални 4 + 1 лице
Доплати:
-Божиќна вечера(незадолжителна) на 25.12.2018 - 18 евра за возрасен и 9,5 евра за дете 3-12,99 години
-Доколку резервацијата е на HB на 25.12.2018 доплатата за вечера не е валидна и единствената опција е Божиќната вечера
-Новогодишна вечера (задолжителна)-86,5 евра за возрасен и 44 евра за дете 3-12.99 години
- Туристичка такса 1 € од ден по лице
Попусти:
-дете до 2,99 години-бесплатно на база RO (ноќевање)
(BB и HB услугите се наплаќаат дополнително)
-прво дете од 3-12,99 год на дополнителен кревет-бесплатно на BB и плаќа 50% на HB
-второ дете 3-12,99 на дополнително легло - 50% попуст
-прво дете на дополнително легло во периодот од 27.12.2018-04.01.2019 бесплатно на HB,плаќа само за Новогодишна вечера
-возрасен на дополнително легло – 30% попуст
-едно лице во двокреветна соба-20% попуст
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.11.2018

Акција:
7=6, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 во периодот после 12.01.2019

Акцијата може да се комбинира со попустот за рана уплата.
 

 

Галерија

Hotel Grand Royale Hotel Grand Royale Hotel Grand Royale Hotel Grand Royale Hotel Grand Royale Hotel Grand Royale Hotel Grand Royale Hotel Grand Royale