Хотел Gardenia 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел Gardenia
   
Тип на соба Сместување    01.12.2018 – 20.12.2018 
11.03.2019 – 31.03.2019
  21.12.2018 – 28.12.2018 
01.03.2019 – 10.03.2019
  02.01.2019 – 28.02.2018
     BB      HB       BB        HB BB        HB
По лице во двокреветна соба 22,00 еур 29,00 еур 23,50 еур 33,00 еур  35,00 еур 44,50 еур
По лице во двокреветна    соба со балкон 24,00 еур 31,50 еур 26,50 еур 35,50 еур 39,50 еур 48,50 еур
ЕднокреветнаСоба  42,50 еур 57,00 еур 37,50 еур 52,50 еур 55,50 еур 70,00 еур
По лице во двокреветна Economy соба  20,00 еур 27,00 еур 22,00 еур 31,00 еур 32,00 еур 42,00 еур
Еднокреветна Economyсоба 39,00 еур 53,50 еур 34,50 еур 49,00 еур 45,00 еур 66,00 еур
По лице во двокреветна Lux соба 33,50 еур 40,50 еур  36,50 еур 45,00 еур 45,50 еур 54,00 еур
www.parkhotelgardenia.com

Цените не важат за период од 07.12.2018 - 09.12.2018 и 29.12.2018 – 01.01.2019 година
Цената е дадена дневно по лице нa база ноќевање со појадок или на база полупансион (HB) 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање по лице со појадок ( BB) или со појадок и вечера (HB)
- Бесплатно користење базен,сауна, парна бања, ски гардеробер, превоз до ски лифтовите (освен во период од 01.12.2018 - 21.12.2018), WI-FI во целиот хотел

Минимум престој – 1 ноќевање за период 01.12.2018 – 20.12.2018 и 11.03.2019 – 31.03.2019
Минимум престој - 3 ноќевања за период 21.12.2018 – 28.12.2018, 02.01.2019 – 28.02.2019 и 01.03.2019 - 10.03.2019 година.
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба – едно лице
- Двокреветна соба – 2 + 1 лица
- Двокреветна соба со балкон – 2 лица
- Двокреветна Economy соба – 2 лица
- Двокреветна Lux соба – 2 + 2 лица
Попусти и доплати:
- Прво дете до 5,99 години сместено на дополнително легло – БЕСПЛАТНО.
- Второ дете до 5,99 години сместено на дополнително легло - 70% попуст.
- Дете до 5,99 години на редовно легло со 1 возрасен плаќа цена за еднокреветна соба.
- Дете од 6 – 11,99 години на редовно легло со еден возрасен – 30% попуст.
- Прво и второ дете 6 - 11,99 години на дополнително легло со двајца возрасни – секое од децата има 50% попуст.
- Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.09.2018!
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.10.2018!
5 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2018!

АКЦИЈА:

7=6, 14=12 валидни за период на пристигнување
01.12.2018 – 20.12.2018 и 13.01.2019 – 31.03.2019 година.

Акцијата не може да се комбинира со резервациите за рана уплата!!!

 

Галерија

Хотел Gardenia Хотел Gardenia Хотел Gardenia Хотел Gardenia Хотел Gardenia Хотел Gardenia Хотел Gardenia Хотел Gardenia