Хотел FRIENDS 3*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел FRIENDS
   
Тип на сместување 16.12.2018 - 22.12.2018
01.03.2019 - 31.03.2019
HB
23.12.2018 - 27.12.2018
HB
28.12.2018 - 01.01.2019
HB
02.01.2019 - 31.01.2019
HB
01.02.2019 - 28.02.2019 HB
По лице во двокреветна економична соба 19,00 € 27,50 € 49,50 € 23,50 € 27,00 €
По лице во двокреветна стандард соба 21,50 € 29,50 € 53,00 € 26,00 € 29,50 €
Еднокреветна соба 30,00 € 47,50 € 84,00 € 41,50 € 47,50 €
По лице во студио / апартман  34,50 € 35,50 € 63,50 € 31,50 € 35,50 €
По лице во апартман делукс 21,50 € 29,50 € 47,00 € 26,00 € 29,50 €


Цената е дадена во евра на ден по лице 
Цената вклучува:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Користење на парна бања, сауна, џакузи
- Детско катче,wi-fi

Минимум престој од 3 ноќевања во период од 02.01.2019 - 11.01.2019 и 01.02.2019 - 28.02.2019!
Минимум престој од 4 ноќевања во период 28.12.2018 - 01.01.2019!
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба - 1 лице
- Двокреветна соба (економична и стандард) - 2 возрасни + 2 деца, или 3 возрасни
- Студио или Апартман - 2 лица или 2 + 1 лица или 2+2 лица
- Deluxe Апартман - 2 возрасни + 2 деца, или 4 возрасни
Попусти:
Двокреветна соба
- Дете до 5,99 год. - бесплатно!
- Дете до 5,99 год. со 1 возрасен – цена за еднокреветна соба
- Прво дете 6-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст!
- Второ дете 6-11,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно!
- Прво дете 6-11,99 год. со еден возрасен - 30% попуст!
- Второ дете 6-11,99 год. со еден возрасен – 50% попуст!
- Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

Апартман / студио
- Дете од 6-11,99 год. – 11 еур од ден
- Возрасен на дополнително легло – 17,50 еур од ден
Доплати:
- Новогодишна вечера во меана - 69 еур за возрасен, 35 еур за деца 6-11,99 год.
- Новогодишна вечера во лоби бар – 46 еур за возрасни, 23 еур за деца 6-11,99 год.
- Новогодишна вечера за деца (незадолжителна) 2- 5,99 еур – 11,50 еур

Новогодишната вечера е задолжителна по избор на патниците од двете опции
- Ручек 7 еур. за возрасен и 3,5 еур за дете 6-11,99 год.
- Дрва за греење во апартманите – 11еур
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2018 - 15% ПОПУСТ
ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 20.11.2018 - 10% ПОПУСТ

АКЦИЈА
7=6, 14=12, 21=18 за датуми на пристигнување од 01.12.2018 - 27.12.2018;
12.01.2019 - 31.03.2019 и 01.03.2019 - 31.03.2019 Акцијата може да се комбинира со попустите за рана уплата!

 

Галерија

Hotel Friends Hotel Friends Hotel Friends Hotel Friends