Hotel Finlandia 4*
Пампорово - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Finlandia
   
Тип на сместување 27.12.2018 - 02.01.2019 03.01.2019 - 12.01.2019
25.01.2019 - 23.02.2019 
01.12.2018 - 26.12.2018
13.01.2019 - 24.01.2019
24.02.2019 - 10.04.2019
HB HB HB
По лице водвокреветна соба 47,00 евра 31,50 евра 27,00 евра
По лице во двокреветна соба Lux 53,00 евра 37,50 евра 33,00 евра
Цена по лице во еднокреветна соба 93,00 евра 47,50 евра 41,00 евра


Цената е дадена на ден по лице на база полупансион (појадок и вечера) 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Користење на базен, фитнес, паркинг пред хотелот
- Транспорт до слоповите и назад (пријавување на рецепција)
Капацитет на сместување:
- Двокреветна соба - 2 возрасни + 2 деца
- Двокреветна соба Лукс - 2 + 1 лица
- Еднокреветна соба - 1 лице
Попусти и доплати:
- Деца до 2,99 – БЕСПЛАТНО!
- Деца 3 - 11,99 на стандардно легло - 50% попуст на редовната цена
- Деца 3 - 11,99 на дополнително легло -70% попуст на редовната цена за возрасен
- Деца 3 - 11,99 на дополнително легло за период од 27.12.2018 - 02.01.2019 - 50% попуст од цената за возрасен
- Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба - 30% попуст
- Доплата тур.такса 1 еур по лице по ден

Ручек - 9 евра за возрасен на ден и 6 евра за деца 2 - 11,99 години на ден
Новогодишна Вечера (Задолжителна) – 57,50 евра за возрасен и 29 евра за деца 3 - 11,99 години
Божиќна вечера (Задолжителна) - 29 евра за возрасен и 15 евра за деца 3 - 11,99 години
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА 15.11.2018 ГОДИНА!

ПОПУСТОТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА НЕ ВАЖИ ЗА ПЕРИОДОТ
27.12.2018 – 02.01.2019 ГОДИНА!

АКЦИЈА
7=8 важи за период на престој од 01.12.2018 - 26.12.2018 и 24.02.2019 - 10.04.2019

Акцијата не може да се комбинира со резервациите за рана уплата!

 

Галерија

Hotel Finlandia Hotel Finlandia Hotel Finlandia Hotel Finlandia