Hotel Festa Chamkoria 4*
Боровец - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Festa
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 20.12.2018
HB
21.12.2018 - 27.12.2018
HB
28.12.2018 - 01.01.2019
HB
02.01.2019 - 13.01.2019
HB
14.01.2019 - 25.01.2019
HB
26.01.2019 - 15.02.2019
HB
16.02.2019 - 04.03.2019
HB
05.03.2019 - 09.04.0219
HB
По лице во двокреветна соба 26,00 € 28,00 € 75,00 € 44,50 € 38,50 € 45,50 € 36,50 € 30,50 €
Еднокреветна соба 39,00 € 60,00 € 111,50 € 67,00 € 58,50 € 69,00 € 55,50 € 46,00 €
По лице во Junior suite 30,50 € 45,50 € 83,00 € 50,00 € 44,50 € 51,00 € 41,00 € 36,50 €
По лице во Standard suite 35,00 € 53,00 € 96,50 € 60,00 € 51,00 € 60,50 € 48,00 € 42,00 €
www.festachamkoriaborovets.com 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање по лице со појадок и вечера
- Користење на внатрешен базен, фитнес центар, сауна, парна бања, интернет, паркинг
- Трансфер до ски слоповите (со закажување на рецепција)

Минимум престој 5 ноќевања за периодот 28.12.2018-01.01.2019
Минимум престој 3 ноќевања за сите периоди освен за 28.12.2018-01.01.2019
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна - 1 лице
- Двокреветна - 2 лица
- Jуниор суит - 2+2 или 3+1
- Стандарден суит - 2+2 или 3+1
Попусти и доплати:
- Дете до 2,99 год - Бесплатно
- Прво дете од 3-12,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни - Бесплатно
- Второ дете од 3-12,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни - 50% попуст
- Дете од 3-12,99 год. сместено на регуларен кревет со еден возрасен - 50% попуст
- Трет возрасен на дополнително легло во Јуниор суит или суит - 30% попуст
- Доплата за тур.такса за 1 еур за лице по ден

Новогодишна Вечера (задолжителна) - 60 евра за возрасни, 35 евра за деца
Божиќна вечера (задолжителна) на 25.12.2018 – 35 евра за возрасни, 22 евра за деца
15% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА до 30.09.2018
10% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА до 31.10.2018

АКЦИЈА
7=6 за датуми на пристигнување од 01.12.2018-20.12.2018; 08.01.2019-15.02.2019, и од 05.03.2019-09.04.2019

АКЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРА СО ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА
АКЦИЈАТА Е ВАЛИДНА ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА

 

Галерија

Hotel Festa Hotel Festa Hotel Festa Hotel Festa Hotel Festa Hotel Festa Hotel Festa Hotel Festa Hotel Festa Hotel Festa Hotel Festa Hotel Festa