Hotel Festa Winter Palace 5*
Боровец - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Festa Winter Palace
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 20.12.2018
05.03.2019 - 09.04.2019 
21.12.2018 - 27.12.2018  28.12.2018 - 01.01.2019  02.01.2019 - 13.01.2019
26.01.2019 - 15.02.2019 
16.02.2019 - 04.03.2019  14.01.2019 - 25.01.2019 
HB HB HB HB HB HB
По лице во двокреветна соба 45,50 € 61,00 € 109,50 € 70,00 € 57,50 € 58,50 €
По лице во Junior Suite    52,50 € 70,00 € 126,50 € 80,50 € 64,50 € 66,00 €
По лице во Standard Suite 56,50 € 76,00 € 138,00 € 87,50 € 69,00 € 72,50 €
Еднокреветна соба 69,00 € 91,00 € 218,50 € 126,50 € 86,50 € 87,50 €
www.festahotels.com

Цената е по лице на ден на база ноќевање со појадок и вечера 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Бесплатно користење на базен, фитнес центар, сауна, парна бања, интернет

Минимум престој 5 ноќевања за периодот 28.12.2018 - 01.01.2019
Минимум престој 3 ноќевања за сите периоди освен за 28.12.2018 - 01.01.2019

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна соба - 2+1 лица
 • Еднокреветена соба - 1 лице
 • Junior suite - 2+2 или 3+1 лица
 • Standard suite - 2+ 2 или 3+1 лица

Попусти и доплати:

 • Деца до 2,99 год - Бесплатно
 • Прво дете од 3-12,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни - Бесплатно
 • Второ дете 2-12,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни во соба - 50% попуст
 • Дете од 3-12,99 год. на стандардно легло со еден возрасен - 50% попуст
 • Трет возрасен на дополнително легло - 30% попуст
 • Доплата за тур.такса 1 еур по лице по ден

Новогодишна вечера (задолжителна) - 90 евра за возрасен и 40 евра за деца
Божиќна вечера - 45 евра за возрасен и 25 евра за деца15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.09.2018
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2018

7=6 за престој во период од 01.12.2018 - 20.12.2018; 08.01.2019 - 15.02.2019 и од 05.03.2019 -09.04.2019

Попустот за рана резервација не важи за доплатите!
Акцијата неможе да се комбинира со попустите за рана уплата!
Акцијата е валидна по завршувањето на попустите за рана уплата!

 

Галерија

Hotel Festa Winter Palace Hotel Festa Winter Palace Hotel Festa Winter Palace Hotel Festa Winter Palace Hotel Festa Winter Palace Hotel Festa Winter Palace Hotel Festa Winter Palace Hotel Festa Winter Palace