Хотел Complex Zara 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел Complex Zara
   
Вид на сместување 01.12.2018-20.12.2018
05.03.2019 - 13.04.2019
HB
21.12.2018- 27.12.2018
HB
28.12.2018 – 02.01.2018 
HB
 03.01.2019 - 10.01.2019 
25.01.2019 - 10.02.2019
HB
 11.01.2019 - 24.01.2019 
11.02.2019 - 04.03.2019
HB
По лице во двокреветна  Standard соба 30,50 € 35,00 € 62,00 € 38,50 € 34,00 €
По лице во двокреветна Lux соба 35,00 € 39,60 € 66, 50 € 43,00 € 38,50 €
По лице во апартман со една спална соба 41,00 € 46,00 € 72,50 € 49,50 € 45,00 €
По лице во апартман со две спални соби  41,00 € 46,00 € 72,50 € 49,50 € 45,00 €


Цената е дадена за ноќевање по лице со појадок и вечера (HB) 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Користење на внатршен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи
- Клуб за деца
- Остава за опремата за скијање
- Превоз до скијачките терени (со закажување на рецепција)
- Wi – fi

Минимум престој од 3 ноќевања за период од 21.12.2018 – 27.12.2018!
Минимум престој од 5 ноќевања за период од 28.12.2018 – 02.01.2019!
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба – 1 лице
- Двокреветна стандардна соба – 2 лица
- Двокреветна Lux соба – 2 + 1 лице
- Апартман со една спална соба – 2 + 2 лице
- Апартман со две спални соби - минимум 4 лица со целосна уплата - максимум 4 + 2 лица
Попусти и доплати:
- дете до 5,99 години – бесплатно
- дете од 6 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст
- дете од 6 – 11,99 години на регуларно легло со 1 возрасен – 30% попуст. Не важи за период од 28.12.2018 – 02.01.2019, детето плаќа цена за регуларно легло
- за еднокреветна соба – се плаќа 20% помалку од основната цена за двокреветна соба
- возрасен на дополнително легло – 30% попуст
- паркинг – 6 евра по кола, од ден – се плаќа на лице место и според расположливост во моментот
- сеф – 2,50 евра од ден - се плаќа на лице место
- папучи – 2 евра од папуча – се плаќа на лице место
- baby cot – 3 евра од ден – се плаќа на лице место

* Божиќна вечера на 25.12.2018 година (задолжителна) – 23 евра за возрасни, 12 евра за деца од 4 – 11,99 години.
- Гостите ќе добијат ручек на 26.12.2018, наместо редовната вечера на 25.12.2018 година.
* Новогодишна вечера во ресторанот Zara (задолжителна) – 68 евра за возрасни и 32,50 евра за деца од 4 – 11,99 години.
* Новогодишна вечера во Zara Festive Room ( задолжителна) – 63,50 евра за возрасен и 31 евро за деца од 4 – 11,99 години.
- Гостите ќе добијат ручек на 01.01.2019, наместо редовната вечера на 31.12.2018 година.

- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА

15 % ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.10.2018
10 % ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2018

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВАТ ПРОМЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО ПОПУСТ ЗА РАНА УПЛАТА!

АКЦИЈА:

7=6, 10=9, 14=12 важи за резервации направени од 01.12.2018

Акцијата не може да се комбинира со попустите за рани уплати и резервации!
Акцијата не важи за париод од 28.12.2018 – 02.01 2019!

 

Галерија

Хотел Complex Zara Хотел Complex Zara Хотел Complex Zara Хотел Complex Zara Хотел Complex Zara Хотел Complex Zara Хотел Complex Zara Хотел Complex Zara