Apart Hotel Casa Karina 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Apart Hotel Casa Karina
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 21.12.2018
01.03.2019 - 30.04.2019
HB
22.12.2018 - 26.12.2018 
HB
27.12.2018 - 03.01.2019
HB
04.01.2019 - 28.02.2019 
HB
По лице во двокреветна соба 32,00 € 34,00 € 59,00 € 39,50 €
По лице во Студио 34,00 € 36,50 € 61,00 € 41,50 €
По лице во апартман со една спална соба 41,00 € 43,50 € 63,50 € 44,00 €
По лице во апартман со две спални соби 41,00 € 43,50 € 68,00 € 46,00 €
Еднокреветна соба 48,50 € 52,00 € 87,50 € 59,00 €
Возрасен на дополнително легло 26,00 € 27,50 € 41,50 € 32,50 €
Дете од 4 - 11,99 г.     на дополнително легло 19,00 € 20,50 € 32,50 € 23,50 €
Дете од 4 - 11,99 г.    на редовно легло 21,50 € 22,50 € 34,50 € 26,00 €
www.bansko-casakarina.com

Цената е дадена по лице за сместување во соби или апп на база полупансион 
Цената вклучува:
- ноќевање по лице на база HB
- бесплатна употреба на базен, фитнес, сауна, парна бања, Wi-fi
- Минимум престој-5 ноќевања за периодот 27.12.2018-03.01.2019 и 04.01.2019 - 28.02.2019
- Минимум престој-3 ноќевања за периодот 01.12.2018 - 21.12.2018 ; 22.12.2018- 26.12.2018 и 01.03.2019 - 30.04.2019
Капацитет на сместување:
Двокреветна соба – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год
Студио-2возрасни +1 дете до 3,99 год.
Апп со една спална соба 2+1
Апп со две спални соби 4+1
Попусти и доплати:
-Деца до 3,99 год на екстра легло-БЕСПЛАТНО!
-Доплата за Новогодишна Вечера (задолжителна) 104 еур за возрасни и 52 еур за деца (5,99-11,99)
-Бебешко креветче 3 еур од ден од креветче, плаќање на лице место
-Подземен паркинг 6 евра од ден
-Доплата за тур.такса 1 евро по лице по ден
ПОПУСТИ ЗА РАНА УПЛАТА
25% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 01.11.2018
20% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 01.12.2018
15% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 15.12.2018

АКЦИЈА
7=6, 9=8, 11=10 и 14=12, акцијата не е валидна за датуми на пристигнување во периоди: 27.12.2018 - 03.01.2019

Акцијата не се комбинира со попустот за рана уплата

 

Галерија

Apart hotel Casa Karina Apart hotel Casa Karina Apart hotel Casa Karina Apart hotel Casa Karina <