Hotel Borovets Hills 5*
Боровец - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Hotel Borovets Hills
   
Тип на сместување 01.01.2019 - 19.01.2019
10.02.2019 - 16.02.2019
HB
28.12.2018 - 31.12.2018
HB
20.01.2019 - 09.02.2019 17.02.2019 - 23.02.2019
HB
10.12.2018 - 27.12.2018 24.02.2019 - 31.03.2019 01.04.2019 - 30.04.2019
HB
По лице во двокреветна соба 57,00 € 95,50 € 47,00 € 38,00 €
Деца до 11.99 г. на дополнително легло 23,00 € 38,50 € 19,50 € 15,50 €
Деца до 11.99 г. на редовно легло 34,50 € 58,50 € 29,50 € 23,00 €
Возрасен на дополнително легло 34,00 € 67,50 € 33,50 € 26,50 €
Студио за 2 лица                                   132,50 € 209,50 € 108,00 € 86,50 €
Деца до 11.99 г. на дополнително легло 26,50 € 42,00 € 22,00 € 18,00 €
Деца до 11.99 г. на редовно легло 40,50 € 63,50 € 33,00 € 26,00 €
Возрасен на дополнително легло 47,00 € 73,50 € 38,00 € 31,00 €
 Апартман за 2 лица 146,00 € 223,00 € 121,00 € 96,50 €
Деца до 11.99 г. на дополнително легло 30,00 € 45,00 € 24,00 € 19,50 €
Деца до 11.99 г. на редовно легло 44,00 € 67,50 € 37,00 € 30,00 €
Возрасен на дополнително легло 50,50 € 78,00 € 42,50 € 34,50 €
Апартман Lux за 4 лица 200,00 € 278,50 € 175,00 € 140,50 €
Деца до 11.99 г. на дополнително легло 20,00 € 28,00 € 18,00 € 14,50 €
Возрасен на дополнително легло 35,00 € 48,50 € 31,00 € 25,00 €
Еднокреветна соба 79,50 € 134,50 € 67,00 € 54,00 €
www.borovetshills-bg.com

Цените се дадени за ноќевање по лице во двокреветна соба или за ноќевање по соба во студио или апартман 

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера
- Внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, теретана, интернет, паркинг, сеф

Капацитет на сместување
- Еднокреветна соба – 1 лице
- Двокреветна соба - 2+1 лице
- Студио - 2+2 лице
- Апартман -  2+2 лице
- Апартман Lux - минимум 4 возрасни, максимум 4+2 лице

Попусти и доплати:
- Дете до 3,99 години – бесплатно
- Новогодишна вечера – 87 евра за возрасни и 46 евра за деца 4-11.99 год.
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден5% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2018

Акција:
7=6 за датуми на пристигнување од 20.01.2019 до 09.02.2019 и 24.02.2019- 31.03.2019

Акцијата не може да се комбинира со попустот за рана уплата

 

Галерија

Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills Hotel Borovets Hills