Хотел Belvedere Holiday 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел Belvedere Holiday
   
Тип на сместување 26.12.2018 - 02.01.2019
HB
03.01.2019 - 10.03.2019
HB
19.12.2018 - 25.12.2018
11.03.2019 - 01.04.2019
HB
 Апартман со една спална соба за 2 лица 140,50 € 99,00 € 70,00 €
 Апартман со две спални соби за 4 лица 221,00 € 175,00 € 110,50 €
Дете 6 - 11.99 год. на дополнително легло 15,50 € 15,50 € 14,50 €
Возрасен на дополнително легло 29,50 € 29,50 € 27,00 €
www.belvederebansko.com

Цената е дневно по соба на база ноќевање со полупансион на регуларен кревет 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок/вечера - HB
- Слободно користење на базен, џакузи, фитнес центар, турска бања, парна бања, интернет, паркинг
- Бесплатен превоз до ски лифтот според распоред објавен на рецепцијата
- Ски гардеробер за опремата

Минимум престој - 5 ноќевања во период од 26.12.2018 - 02.01.2019 и 03.01.2019 - 10.03.2019!
Минимум престој - 3 ноќевања во период од 19.12.2018 - 25.12.2018 и 11.03.2019-01.04.2019!
Капацитет на сместување:
Апартман со една спална соба – 2+2
Апартман со две спални соби – 4+2
Попусти:
- Деца до 5,99 - Бесплатно
Доплати:
Ручек – 12 евра по лице од ден за возрасни и 7 евра за деца 6-11.99 год. / деца до 5.99 год – бесплатно
Новогодишна Вечера (не е задолжителна) - Возрасен - 80 евра, Дете 6-11,99 години - 40 евра / деца до 5.99 год. - бесплатно
- Доплата за туристичка такса 1 Евро по лице на ден
20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.09.2018
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2018
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.11.2018

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 14=12 за датуми на пристигнување на 19.12.2018 - 25.12.2018 и 03.01.2019 - 01.04.2019

Акциите може да се комбинираат со попустот за рана уплата.
Отказ на резервација (направена преку рана уплата) до 10.12.2018 - Без пенали! Од 11.12.2018 се наплаќа 50% од целокупната сума.