Хотел Bansko SPA & Hоlidays 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Bansko SPA & Hоlidays
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 22.12.2018
(не важи за  07.12.2018-09.12.2018)
23.12.2018 - 27.12.2018  28.12.2018 - 02.01.2019 03.01.2019 - 28.02.2019 01.03.2019 - 31.03.2019
Полупансион HB  HB  HB  HB  HB
По лице во 1/2 соба  25,50 еур 37 еур 58,70 еур 35,10 еур 25,50 еур
1/1еднокреветна 38 еур 55,50 еур 87,50 еур 53 еур 38 еур
Фамилијарна соба
Цена по лице 
31 еур 43,50 еур 64,50еур 41 еур 31 еур
Мансарда соба 
Цена по лице
25 еур 36,50 еур 58,10 еур 34,50 еур 25 еур
Апартман за 2 лица 78,50 еур 103,50еур 149,50еур 97.80еур 77,10 еур
www.banskospa.net

Цената е дадена дневно по лице на база појадок/вечера (шведска маса) или дневно од АПП за двајца, во евра за уплати исклучиво во денари 1еур=62,00
(не важи за 07.12.2018 - 09.12.2018)Тип на сместување 01.12.2018 – 22.12.2018
(не важи за 07.12.2018-09.12.2018)
23.12.2018 - 27.12.2018  28.12.2018 - 02.01.2019 03.01.2019 - 28.02.2019 01.03.2019 - 31.03.2019
ALL-Се вклучено ALL ALL ALL ALL ALL
По лице во 1/2 соба 31.10 еур 43,20 еур / 41 еур 31,10 еур
1/1еднокреветна соба 47.20 еур 65 еур / 61,60 еур 47,20 еур
Фамилијарна соба
Цена по лице 
36.80 еур 49,50 еур / 46,60еур 36,80 еур
Мансарда соба 
Цена по лице
30.50 еур 42,60 еур / 40,30 еур 30,50 еур
Апартман за 2 лица 92 еур 124,20 еур / 116,20 еур 92 еур


Цената е дадена дневно по лице за услуга Алл.инклузив се вклучено ( шведска маса) или во АПП за двајца дневно, во евра за уплати исклучиво во денари 1еур=62,00 
Во цената е вклучено:
Ноќевања по лице по ден на база избрана услуга
Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, relax zone, фитнес и паркинг
Превоз до скијачките терени (со закажување на рецепција)

Минимум престој 3 ноќевања за период од: 23.12.2018 - 27.12.2018 и 27.12.2018 - 02.01.2019!
Капацитет на сместување:
Single room - 1 лице
Double rooms - 2+2 лица
Family room - минимум 2 возрасни + 3 деца, или 3 возрасни со 1 дете 7 -13.99 г. и 1 бебе – mмаксимум 4 возрасни или 2 возрасни + 3 деца
Mansard room – 2 возрасни
Apartman - 4 возрасни или 2 возрасни + 2 деца
Попусти и доплати:
- Деца 0-6.99 години на дополнително легло, сместени со двајца возрасни во Double room - бесплатно
- 2 деца 0-6.99 години на дополнително легло, сместени со двајца возрасни во Double room - првото е бесплатно, а второто плаќа 50% од редовната цена за возрасен
- Дете 0 – 6.99 години на редовно легло, со 1 возрасен плаќаат цена за 1/1 соба
- Деца 7-13.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во Double room 50% попуст за секое дете
- Деца 7-13.99 години на редовен кревет со еден возрасен во Double room 30% попуст од редовна цена за возрасен
- Возрасен на дополнителен кревет во Double room има 30% попуст
- Божиќна вечера – 35 еур, деца (4-13.99 ) 17 еур (не задолжително)
- За сите клиенти без Божиќна вечера , ќе имаат вечера на шведска маса на 25.12.2018
- Новогодишна вечера – 87 еур, деца (7-13.99) 44 еур (задолжителна)
- Доплата за туристичка такса 1 еур по лице по ден

All inclusive програм:

Појадок на база шведска маса - 07:30 – 10:00
Вклучени пијалоци: -вода, сокови и топли пијалоци од автомат

Ручек на мени по избор - 12:00 – 14:00
Вклучени пијалоци: -вода, сокови и топли пијалоци од автомат, локални алхохолни пијалоци, пиво и вино.

Попладневна ужина: - 15:30 – 17:30
Вклучува - сендвичи, колачиња, палачинки и овошје
Вклучени пијалоци: -вода, сокови и топли пијалоци од автомат

Вечера на база шведска маса - 19:00 – 21:00
Вклучени пијалоци: -вода, сокови и топли пијалоци од автомат, локални алхохолни пијалоци, пиво и вино.

 

Галерија

Hotel Bansko Spa & Hоlidays Hotel Bansko Spa & Hоlidays Hotel Bansko Spa & Hоlidays Hotel Bansko Spa & Hоlidays Hotel Bansko Spa & Hоlidays Hotel Bansko Spa & Hоlidays Hotel Bansko Spa & Hоlidays Hotel Bansko Spa & Hоlidays