Хотел Astera 4*
Банско - Бугарија
Зима 2018 / 2019
Хотел Astera
   
Тип на сместување 01.12.2018 - 22.12.2018 01.03.2019 - 15.04.2019  23.12.2018 - 27.12.2018 11.01.2019 - 28.02.2019  04.01.2019 - 10.01.2019  28.12.2018 - 03.01.2019 
HB HB HB HB
По лице вод вокреветна соба 40,50 € 50,50 € 54,50 € 84,00 €
Еднокреветна соба 53,00 € 67,50 € 79,50 € 119,50 €
По лице во апартман со една спална соба  60,50 € 75,50 € 85,00 € 107,00 €
По лице во апартман со две спални соби  72,00 € 87,50 € 98,00 € 119,50 €
По лице во апартман со една спална соба  57,00 € 72,50 € 81,50 € 103,50 €
Apart house
По лице во апартман со две спални соби  69,00 € 84,00 € 94,50 € 115,00 €
Apart house
www.asterabansko.com

Цената е дадена дневно по лице на полупансион (појадок и вечера) во соба или апартман 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање по лице на база полупансион (појадок и вечера)
- Користење на базените во Аква паркот, сауна, фитнес, паркинг, интернет во јавните простории, превоз до гондолата според распоред на рецепција
Капацитет на сместување:
-Двокреветна соба – 2+1
Еднокреветна соба – 1 лице
Апартман со една спална соба – 2+2
Апартман со две спални соби – 4+2
Апартман со една спална соба Apart house – 2+2
Апартман со две спални соби Apart house – 4+2
Доплати:
Доплата за ручек 10 еур. на ден за возрасен и 5еур. на ден за дете од 2,99-12,99 еур
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) - 90 еур за возрасни и деца 45 еур од 2,99-12,99
Доплата за Божиќна вечера - 50 еур. за возрасни и деца 25 еур од 2,99-12,99
Попусти:
Деца до 2,99 години - Бесплатно
Прво дете (3-12,99 год) на екстра кревет со 2 возрасни - Бесплатно
Дете (3-12,99 год) на регуларен кревет - 50 % попуст
2 деца од 3-12,99 со еден возрасен, за секое дете има 50% попуст
2 деца од 3-12,99 со 2 возрасни, прво дете бесплатно, второ дете - 50% попуст
2 деца од 3-12,99 со 4 возрасни, прво дете бесплатно, второ дете - 50% попуст
Трет возрасен на дополнителен кревет - 30% попуст од регуларната цена
АКЦИЈА
7=5; 14=10 за период од 01.12.2018 - 22.12.2018 and 01.03.2019 - 15.04.2019
за престој од 2 до 6 ноќи има попуст од 15%

7=6 и 14=12 за период од 23.12.2018 - 27.12.2018 and 11.01.2019 - 28.02.2019
за престој од 2 до 6 ноќи има попуст од 15%

Акцијата не се комбинира со попустот за рани резервации

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.10.2018

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2018

Попустот за рана резервација не важи за период од 28.12.2018 до 03.01.2019!

 

Галерија

Хотел astera Хотел astera Хотел astera Хотел astera Хотел astera Хотел astera Хотел astera Хотел astera Хотел astera Хотел astera Хотел astera Хотел astera